MOŠTOBRANÍ: Akce Nadace Proměny Karla Komárka v  Mostě slavila úspěch
5. 10. 2021

Velkému zájmu lidí se těšila poslední akce před rekonstrukcí parku Střed v Mostě, na jehož obnovu přispívá Nadace Proměny Karla Komárka částkou     25 milionů korun. Na MOSTECKÉ MOŠTOBRANÍ dorazilo v sobotu 2. října přibližně 1 500 Mostečanů. Přilákal je zajímavý program, určený především pro rodiny s dětmi. Součástí akce byla také benefice, jejíž výtěžek zamířil na podporu výsadby parkové zeleně. 

Nadace Proměny Karla Komárka přivezla o uplynulém víkendu do Mostu neotřelý koncept. MOSTECKÉ MOŠTOBRANÍ přineslo obyvatelům Mostu možnost se v parku naposledy před započetím dlouho připravované rekonstrukce dobře pobavit. Lidé si během divadelních vystoupení pro děti, hudebních představení nebo workshopů kupovali mošt od místních firem. Svůj mošt si nechala vyrobit také nadace.  

„Obrovský zájem lidí o MOSTECKÉ MOŠTOBRANÍ nás velmi potěšil. Nápad využít podobnosti slov Most a mošt padl na úrodnou půdu. Celou akci jsme využili také pro benefici na zeleň parku Střed. Lidé všechen ‚náš‘ mošt vykoupili, vyprodáno měly také další stánky,“ podotkla ředitelka nadace Petra Lepková Melingerová s tím, že ve stánkové Kavárně Proměny lidem za dobrovolný příspěvek nabízela také kávu a čaj.  
 

MOSTECKÉ MOŠTOBRANÍ obyvatelům severočeského města vůbec poprvé představilo virtuální procházku parkem Střed, která vznikla i díky výborné spolupráci s postprodukčním studiem společnosti SAZKA, a. s. Firma poskytla nadaci zdroje i personální kapacity a pomohla s výběrem hudby. Komentář do animace namluvil herec Martin Hofmann, známá postava ze seriálu Most!  

Projekt obnovy parku Střed běží podle harmonogramu. Nadace v současné době ve spolupráci s městem a právníky připravuje podklady pro veřejnou zakázku, která bude vyhlášena na konci října 2021.​ Stavba se dle předpokladů rozběhne v lednu 2022. Nejprve se bude bourat a kácet, následovat budou zemní práce, budování infrastruktury a zhotovení staveb a cest, vybudování hřiště a osazení mobiliářem. Nakonec proběhnou zahradní úpravy parku.​ Horká fáze obnovy potrvá zhruba rok.

MOŠTOBRANÍ: Akce Nadace Proměny Karla Komárka v  Mostě slavila úspěch

fotogalerie

Související články