Ohlédnutí za květnovou exkurzí po školních zahradách
20. 5. 2019

Více než čtyři desítky účastníků se s námi v květnu opět rozjelo načerpat inspiraci do školních zahrad, které skvěle slouží dětem, učitelům a často i místní komunitě. 

Vedle komentovaných prohlídek a možnosti získat cenné rady a zkušenosti přímo od zástupců školek, si návštěvníci exkurze tentokrát mohli prakticky vyzkoušet, jak se pustit do přípravy projektového záměru na proměnu zahrady, jaké otázky si je nezbytné předem zodpovědět, jak stav zahrady zmapovat a koho mít v projektovém týmu.

Společně jsme navštívili zahrady tří pražských mateřinek. V MŠ Nad Kazankou v Tróji to byla zahrada z původně tenisového kurtu, kde vsadili na praktičnost a polyfunkčnost jednotlivých prvků. V okrajové části Prahy v MŠ Třeboradice to byla zahrada reprezentující venkovskou krajinu, maximálně využívaná a opečovávaná nejen školkou, ale i komunitou rodičů. Třetí zahrada, MŠ Rybička s přírodovědnou nadstavbou v srdci pražských Vinohrad, překvapila pestrým využitím na minimálním prostoru a chovem drobného zvířectva.

Zahrady si můžete prohlédnout ve fotogalerii níže.

Ohlédnutí za květnovou exkurzí po školních zahradách

fotogalerie