Zlepšit veřejný prostor s naší podporou chce 29 iniciativ
1. 11. 2018

Do konce října mohly žádat iniciativy z celé České republiky o podporu z programu Proměň své město v Grantové výzvě 2018. V nadaci se sešlo dohromady 29 projektů s cílem oživit nebo proměnit veřejný prostor. Nyní se pouštíme do jejich hodnocení. Výsledky prvního kola zveřejníme do konce listopadu.

V programu Proměň své město podporujeme kultivaci veřejného prostoru skrze menší zásahy inicované aktivními lidmi a neziskovkami. Malé proměny s velkým dosahem mají pomoci řešit konkrétní lokální problémy, ale také přispět ke zlepšení spolupráce mezi občany, veřejnou správou a odborníky při koncepčním rozvoji prostředí měst.

Nabídku letošní nadační podpory využily iniciativy napříč republikou – celkem 18 žadatelů je z českých měst a obcí, z čehož 9 má sídlo v Praze, zbývajících 11 je z Moravy. V žádostech mírně převažují aktivity ve veřejném prostoru nad úpravami míst, které iniciátoři realizují svépomocí. Některé projekty kombinují oba přístupy.
 

→  Seznam přihlášených projektů (pdf 182 kB)
 

O získání příspěvku v maximální výši 100 tisíc korun usiluje, stejně jako v předchozí výzvě, menší část žadatelů. Ti úspěšní od nás získají kromě finanční podpory i odbornou konzultační pomoc a příležitosti ke vzdělávání. Finální výběr podpořených iniciativ budeme znát v únoru příštího roku. Jejich realizace se uskuteční během roku 2019.
 

Další podrobnosti:

→ Grantová výzva 2018
→ program Proměň své město

Zlepšit veřejný prostor s naší podporou chce 29 iniciativ