Ohlédnutí za první letošní exkurzí po zahradách
27. 4. 2018

Plná inspirace, názorných ukázek různých typů zahrad i rad odborníků na jednoduché proměny. Taková byla první letošní exkurze po školních zahradách, při níž jsme navštívili celkem tři místa.

Zájem zástupců škol, radnic, ale i architektů a rodičů o možnost nahlédnout do inspirativních školních zahrad byl opět větší, než naše kapacity dovolily. Do Prahy dorazili zájemci z různých koutů republiky, nejčastěji ze severních Čech, kam na konci roku 2017poprvé mířila naše grantová výzva Zahrada hrou.

Nejprve jsme navštívili Fakultní MŠ se speciální péčí v Praze 6, kolem níž se rozprostírá rozlehlá přírodní zahrada, která dětem umožňuje věnovat se široké škále aktivit. Druhou zastávkou byla školní zahrada v Kolodějích, kterou využívají děti zdejší mateřské a základní školy. Exkurzi jsme zakončili v MŠ Kollárova v Českém Brodě, při jejíž proměně byla využita maximální míra recyklace původních materiálů a prvků.

Výklad k zahradám poskytly kromě našich kolegyň - architektek Karly Kupilíkové a Evy Kubjátové - také zástupci jednotlivých škol. Při diskuzích se účastníci nejvíce zajímali o zajištění bezpečnosti děti při volné hře, certifikaci přírodních prvků, ale i zapojování rodičů a široké veřejnosti do aktivit školek.

Další exkurze nás čeká ve středu 30. května. Jejím tématem bude tentokrát metodika proměn zahrad, kterou si názorně ukážeme na příkladech dvou pražských mateřských škol. Třetí a poslední letošní exkurze se uskuteční v září. Více čtěte zde.

Ohlédnutí za první letošní exkurzí po zahradách

fotogalerie