Mezinárodní cena pro Zahradu hrou
28. 5. 2014

Program Zahrada hrou, který jsme minulý týden představili na mezinárodní konferenci v Istanbulu, získal cenu „Right to Play“ 2014. Jsme jednou ze tří organizací z celého světa, které porota ocenila za zásluhy o zlepšování podmínek pro dětskou hru.

Right to Play Award (cenu za prosazování práva dítěte na hru) uděluje jednou za tři roky nezisková organizace International Play Association (IPA), původně založená ve Skandinávii. Oceňuje tak projekty, které inovativním způsobem pomáhají naplnit její poslání. Asociace už od roku 1961 upozorňuje na zásadní význam hry pro fyzický, psychický i sociální vývoj dětí. S odvoláním na článek 31 mezinárodní Úmluvy o právech dítěte vydané při OSN dnes IPA usiluje o to, aby právo dětí hrát si bylo po celém světě chráněno a respektováno jako jedno ze základních lidských práv.

Ředitelka nadace Jitka Přerovská k tomu říká: „Letošního 19. ročníku konference se účastnilo 37 zemí a 21 z nich přihlásilo své projekty do soutěže. Skutečnost, že jsme v této konkurenci uspěli, vnímám jako velké ocenění pro celý tým. Je to současně potvrzení, že naše několikaleté úsilí a vize programu Zahrada hrou mají smysl a obstojí i v mezinárodním srovnání.“

Program Zahrada hrou, který pomáhá rozvíjet školní zahrady, byl oceněn už loni na podzim: v listopadu získal cenu Eduína, udělovanou obecně prospěšnou společností EDUin a českým Googlem za inovace ve vzdělávání.

 

Tisková zpráva ke stažení

Více o Zahradě hrou zde a na www.promenyproskoly.cz

 

Mezinárodní cena pro Zahradu hrou

fotogalerie

Související články