Program Zahrada hrou
15. 7. 2011

Konference Zahrada hrou, kterou jsme uspořádali v dubnu 2011, představila řadu inspirativních řešení pro úpravu a využití školních zahrad a dětských hřišť, a to z pohledu pedagogů, architektů a umělců. Pro všechny zájemce o tuto problematiku zveřejňujeme prezentace jednotlivých přednášejících.

PROGRAM ZAHRADA HROU
Bc. Jolana Říhová / Nadace proměny

Příspěvek blíže seznamuje se zaměřením programu Zahrada hrou, jehož cílem je podpora utváření originálních zahrad, které budou dětem umožňovat volný pohyb, hry, rozvoj fantazie a kreativity. Nedílnou součástí projektů je zapojení uživatelů zahrad do jejich tvorby i dalšího využívání a údržby. Nadace Proměny chce skrze program propagovat význam práce architekta a kvalitně řešených prostranství, a rozvíjet tak kladný vztah lidí k životnímu prostředí od nejranějšího věku. Příspěvek dále nastiňuje potenciál proměny i náměty k zamyšlení, jak „zahradu hrou“ realizovat.

prezentace – ke stažení (pdf 2,48 MB)

Všechny zveřejněné prezentace z konference Zahrada hrou jsou vlastnictvím jejich autorů a nemohou být bez jejich souhlasu žádným způsobem dále šířeny. Prezentace jsou určeny pro potřeby vzdělávání učitelů a ředitelů škol v oblasti zahradní a krajinné tvorby a environmentální výchovy. Děkujeme za pochopení.