Šance pro veřejný prostor
17. 10. 2013

Sílící městský trend, kdy lidé stále více touží navazovat společenské vztahy ve svém bezprostředním okolí a aktivně se zajímat o čtvrť, ve které žijí, dokazuje letošní ročník sousedských slavností Zažít město jinak. 

Jenom v Praze lidé využili šanci vytvořit prostor pro život z míst, kudy obvykle jenom projíždějí, a lépe poznat své sousedy, ve více než 30 zónách města. Oproti loňskému roku je to téměř dvojnásobek.
S nadací jsme se letos k Zažít město jinak připojili spolu s dalšími organizátory, místními podniky a sdruženími v parku na Čechově náměstí v Praze 10. Pro návštěvníky připravila tvůrčí dílnu pro děti a rodiče Proměň svůj prostor. Jejím smyslem bylo ukázat, že veřejná prostranství by měla sloužit hlavně lidem, zútulnit je a udělat z nich příjemné místo pro každodenní život.

Video z animační dílny pro děti, kterou na Náměstí Svatopluka Čecha připravila Farnost Vršovice.

Zažít město jinak se letos uskutečnilo již 8. rokem. Kromě Prahy, kde proběhlo dosud rekordních 39 sousedských slavností ve 12 městských částech, se akce konala také v Ostravě a Olomouci. Hlavním organizátorem aktivit je iniciativa Auto*Mat, původce základní myšlenky sousedských slavností, jejich koordinátor a propagátor.

Šance pro veřejný prostor