Zahrada hrou byla oceněna
4. 11. 2013

Program Zahrada hrou získal ocenění Eduína 2013. Uspěl hned ve dvou kategoriích. 

Cena, u jejíhož založení stojí obecně prospěšná společnost EDUin a český Google, chce upozornit na to pozitivní, co se v posledních letech objevilo ve vzdělávání v České republice. Ve středu 30. října se během slavnostního večera v Grand Café Orient v Domě U Černé Matky Boží udělovala Eduína vůbec poprvé. 

Rozhodovalo se mezi devíti finalisty, které na začátku října z celkem 68 nominovaných projektů vybrala odborná porota. Zahrada hrou byla mezi nimi. Náš program, který pomáhá rozvíjet školní zahrady, získal nejvyšší příčky ve dvou kategoriích ze tří: cenu odborné poroty a  cenu veřejnosti. Porota i veřejnost ocenila nejen zaměření a metodickou část programu Zahrada hrou, ale i propojování školy, obce a komunity, které v projektech iniciujeme. 

Reportáž v Událostech České televize (vysílání 3. 11.)

Za porotu celkově shrnul první ročník ceny Eduína její předseda Michal Kaderka: "Už sám fakt, že se devět projektů probojovalo do finále v opravdu velké konkurenci skoro sedmi desítek konkurentů, znamená, že jde o mimořádné počiny. Přinejmenším dalších deset jim totiž velmi těsně dýchalo na záda. Je to jednoznačný signál, že vynikajících inovativních aktivit je v České republice mnoho a přinejmenším v této oblasti rozhodně neplatí, že se kvalita vzdělávání a jeho podpory snižuje. Odborná komise se shodla, že jde o velmi pozitivní zprávu o vývoji v posledních letech.“ (zdroj: EDUin)

Tisková zpráva ke stažení

Podrobnosti o Eduíně 2013 a fotografie z předávání cen na webu EDUin
Více o Zahradě hrou na www.portalpromen.cz
 

Zahrada hrou byla oceněna